Vereség Fehérváron

ALBA FEHÉRVÁR KC–GVM EUROPE-VÁC 26–23 (14–14)
Székesfehérvár, 800
 néző. V: Bacs, Bóna
FEHÉRVÁR: Györkös – Májer 1, Nascimento 11 (5), Temes 4, Zsilinszkajtye 2, Mendy 4, Pelczéder 1. Csere: Mistina (kapus), Gorsenyina 2, Sztankovics, Boldizsár 1, Szarka A. Edző: Deli Rita
VÁC: Arenhart 1 – Diószegi 1, Hámori 2, Helembai F. 4, De Souza 4 (2), Lakatos 4 (1), Radosavljevic 3. Csere: Suba (kapus), Kácsor 1, Szabó K. 1, Jovetic 2, Szamoránsky P. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 4–4. 18. p.: 6–9. 24. p.: 9–12. 28. p.: 12–12.34. p.: 16–16. 40. p.: 18–17. 46. p.: 21–20. 52. p.: 22–22. 58. p.: 24–22
Kiállítások: 12, ill., 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill., 4/3
MESTERMÉRLEG

Szilágyi Zoltán: ‘Az első félidőben Barbara Arenhart védéseinek köszönhetően el tudtunk lépni 3-4 góllal is, amit később sajnos nem tudtunk megtartani. Támadásban statikussá vált a játékunk, sajnos nagyon kevés átlövés gólt lőttünk. A helyzetkihasználással is voltak gondok. Jól védekezett, jó hatos falat húzott fel a Fehérvár, amit nagyon nehéz volt áttörnünk. A betöréseink sem úgy működtek ma, mint az előző mérkőzéseken. Sikerült még fordítanunk üres kapus gólokkal, de onnan megint jött a fordulópont, a helyzetkihasználásunknak köszönhetően nem tudtuk ezt az előnyt sem tartani! A végjátékban belehibáztunk, így sajnos a Fehérvár megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.’

Barbara Arenhart: ‘Azt hiszem nagyon passzívak voltunk támadásban a második félidőben. Nem volt elég jó a sebességünk! Egyszerűen vártuk a csodát, hogy majd jön valaki és gólt szerez! Sok passzot elrontottunk, nem lőttünk eleget kapura, ez volt a fő gond! Ők meg kihasználták a hibáinkat, hogy gólt szerezzenek. Ez a véleményem a mai mérkőzésről, sajnos szomorúan kell ezt mondanom, szomorú vagyok!’

Sanja Radosavljevic: ‘Szomorú vagyok, hogy elvesztettük ezt a mérkőzést. Azért mondom, hogy elvesztettük, mert nem játszottunk olyan jól, hogy nyerni tudjunk. Azt hiszem, az utolsó 10 perc gól nélkül döntő fontosságú volt a mérkőzés végkimenetelére. Vezettünk 22:21-re. Utána kihagyott lövések sora, nem koncentráltunk kellően, technikai hibákat követtünk el. Nagyon szomorú vagyok!’